Deneyimlemek İster misiniz ?

Grup çalışmalarımıza katılmak için linkteki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Sizin için uygun tarih veya tarihleri belirtirseniz,  en kısa zamanda sizi geri dönüş yapabiliriz.
TRANSFORMAL NEFES

Nasıl Nefes Alıyorsak O Şekilde Yaşıyoruz!

 

Transformal Nefes®; kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlayan ve sistemde önemli düzeyde iyileşme gerçekleştiren ve kişinin ruhsal yapısını güçlendiren güçlü bir diyafram nefesi tekniğidir.

Nefes almanın faydaları hakkındaki bilgilerimizin çoğu, eski Doğu felsefelerinden gelmektedir. Bilinçli nefes almanın gücü Doğu’da yüzyıllar boyunca manevi aydınlanmanın bir aracı olarak kullanılmıştır. Akıl-beden bağlantısına olan ilgi ve bu alandaki araştırmalar Batı’da henüz yeni gelişmiştir.

Batılı araştırmacılar nefes alışkanlığını değiştirmenin, zihinsel ve duygusal durumları değiştirebileceğini keşfetmişlerdir. Evet, nefes alışımızın derinliğini, ritmini ve hızını değiştirmek suretiyle kimyamızı, görünüşümüzü ve tutumumuzu değiştirebiliriz. Ve bu değişiklikleri yaparken, bakış açımızı kendimizi daha olumlu bir akıl-beden durumuna adayacak şekilde değiştirir ve yaşantımızı dramatik bir şekilde iyileştirebiliriz.  Açıkçası, nefes sağlığımızı, duygusal durumumuzu ve zihinsel açıklığımızı iyileştirmek için kullanma becerisi öğrenerek istifade edebileceğimiz bir beceridir.

Daha fazla enerji, artmış detoksifikasyon, daha iyi sağlık, geliştirilmiş solunum kapasitesi, güçlendirilmiş bağışıklık sistemi ve daha fazla denge üreterek, kısıtlanmış solunumları  açar ve temizler.

Hücrelerin sağlıklı çoğalması için kanın oksijen açısından zengin olması gerektiği, kanıtlanmış bir gerçektir, söz konusu çoğalma ise hem sağlıklı olma hem de hastalıkların iyileşmesi için gerekir.

Stresi çözümlememize, gevşeme yanıtını yaratmamıza, ve korku, öfke, endişe, suçluluk ve depresyon gibi bastırılmış duyguları daimi olarak temizlememize; daha fazla huzur yaratıcılık ve berraklık yaratan, zihnin eski bant kayıtları ile kısıtlamaların ve eksiklik programlarının temizlenmesine ;hücresel hafızada yer alan geçmiş travmaların serbest bırakılmasına olanak veren bilinçaltı zihnimizi temizler.

Yüksek Öz’e daha güçlü bağlantı, Ruhani armağanların daha güçlü ifadesi, daha derin meditasyon, mistik olana açıklık ve birlik bilincinin farkındalığını oluşturan daha yüksek boyutlara ve bilinç düzeylerine ulaşmamıza daha kolay erişim sağlar.

Transformal Nefes Tüm Bunları Nasıl yapar?

 Eskiler havanın “Prana” –yaşam gücü enerjisi– taşıdığından bahsederlerdi. Bunun her yerde olduğunu ve güneş ışığına maruz kalarak ve bu enerjiyi muhafaza eden besinleri tüketerek bedenlerimize girmesine izin verdiğimizi söylerlerdi.

Transformal Nefes sayesinde Prana’nın bedenimize büyük miktarlarda alındığına, ve bedenin elektromanyetik alanını değiştiren güçlü bir pozitif enerji titreşimi ürettiğine inanıyoruz. Yükseltme ilkesi aracılığı ile negatif enerji pozitif enerjiye yükseltilmektedir. Yaşam gücü enerjileri bedenimize girerken, duygular ayağa kaldırılır. Titreşimdeki değişiklik nedeniyle travma kalıcı bir şekilde temizlenir ve artık enerji alanında kalamaz. Artık analize, geçmişteki konulara dönmeye, ya da bir şeyleri “tamir etmeye” ihtiyaç yoktur.

Bir travma ya da özel bir konu çözümlendikten sonra, zihin sakinleştirilmiştir ve ruh ile temas daha açık hale gelir. Bu gerçekleşirken, kim olduğumuzu hatırlarız. Kim olduğumuzu hatırlarsak, daha farklı davranır ve dünyamız ile daha farklı etkileşiriz. Biz değiştiğimizde, etrafımızdaki dünya da değişmiştir.